
Stowarzyszenie Projekt Tarnów.
Jest stowarzyszeniem młodych ludzi marzących o rozwiniętym społeczeństwie obywatelskim i uczestniczącej kulturze politycznej. Skupiamy postacie o różnorodnych poglądach. Dzięki temu trafiamy do wielu środowisk. Jesteśmy przekonani, że cele do których dążymy można i trzeba osiągać razem. Działamy na wielu płaszczyznach i dlatego docieramy do młodych ludzi o różnych zainteresowaniach. Wspieramy ich ciekawe inicjatywy i pasje. Chcemy uruchomić Obywatelski Tarnów. Uważamy, że wielkie i trwałe rzeczy należy tworzyć od podstaw, od środowiska lokalnego.
Propagujemy profesjonalizm, sumienność i odpowiedzialność. Pracujemy zespołowo i pomagamy sobie nawzajem. Naszym zdaniem są to cechy niezbędne w każdym zgranym teamie.
Historia Projektu Tarnów
Nasza organizacja działa już długo, ale jej początki był niepozorne. Jeśli chcesz nas poznać, najlepiej spotkaj się z nami w ramach którejś z prowadzonych aktualnie inicjatyw. Jeśli jesteś jednak ciekaw, jak wszystko się zaczęło, zobacz przebieg naszej historii na osi czasu:
Czerwiec 2010
Stowarzyszenie Projekt Tarnów zostaje zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym.


Wrzesień 2011
Projekt Tarnów organizuje Europejskie Forum Młodych Liderów Lokalnych.
Marzec 2012
Organizacja pierwszej w historii stowarzyszenia wymiany młodzieżowej – Polsko-Słowackiej wymiany młodzieży
Open your mind – t’s easy!


Sierpień 2012
Pierwsza wizyta rosyjskiej młodzieży w Tarnowie w ramach projektu Polsko–Rosyjskiej Wymiany Młodzieży i Studentów.
Wrzesień 2012
Konferencja Jestem młody. Chcę mieć wpływ!, finansowana ze środków programu Młodzież w działaniu.


Listopad 2012
Wyjazd do Polaków do Kotłasu w obwodzie archangielskim w ramach Polsko–Rosyjskiej wymiany młodzieży i studentów.
Sierpień 2013
Organizacja Polsko-Słowacko-Węgierskiej wymiany młodzieży w Dzierżaninach na terenie gminy Zakliczyn.

Wrzesień 2013
Organizacja Central Europe Youth Forum – forum młodzieżowego, w którym wzięli udział uczestnicy z Polski, Litwy, Ukrainy, Słowacji, Węgier, Rumunii, Mołdowy, Serbii, Macedonii oraz Bośni i Hercegowiny.
Listopad 2013
Przeprowadzanie Polsko–Litewsko–Słowackiej wymiany młodzieży pt. The school is over. What’s next?

Kwiecień 2014
Stowarzyszenie Projekt Tarnów dołącza do Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych.
Maj 2014
Projekt Tarnów wraz z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Tarnowie współorganizuje Juwenalia Tarnowskie 2014.
Grudzień 2014
Odbywa się projekt pt. Europe! Support the youth! Forum of young Europe, finansowany ze środków programu Erasmus+.
Luty 2015
Polsko–Francusko–Ukraińska wymiana młodzieży East and West. Chances for a better future.
Maj 2015
Projekt Tarnów otrzymuje nominację do nagrody EDUinspiracje 2015.
Sierpień 2015
Zorganizowanie Polsko–Litewsko–Słowackiej wymiany młodzieży Feel common history, traditions and future.
Listopad 2015
Odbywa się projekt We are Young Europeans. Let’s discover each other!, w którym uczestniczy młodzież z Polski, Ukrainy, Macedonii, Mołdowy, Czech, Słowacji i Albanii.
Grudzień 2015
Organizacja Polsko-Ukraińsko-Słowacko-Włoskiej wymiany młodzieży pod tytułem: Powerful disability. We are all equal!
Maj 2016
Projekt Tarnów wraz z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Tarnowie współorganizuje Juwenalia Tarnowskie 2016.
Lipiec 2016
Pierwsze w historii szkolenie dla osób pracujących z młodzieżą zrealizowane w ramach programu Erasmus+.
Wrzesień 2016
Youth is in the air – organizacja Polsko-Słowacko-Węgiersko-Hiszpańsko-Włoskiej wymiany młodzieży w ramach programu Erasmus +.
Listopad 2016
Organizacja projektu pt. Polska – Ukraina. Dwie ojczyzny – jedna dusza dofinansowana przez Polsko-Ukraińską Radę Wymiany Młodzieży.
Marzec 2017
Polsko–Węgiersko–Włosko–Hiszpańsko–Cypryjska wymiana młodzieży dotycząca tolerancji religijnej zrealizowana w ramach programu Erasmus+
Czerwiec 2017
Rozpoczęcie projektu Młodzi liderzy przyszłości. Nauka i biznes dla rozwoju młodzieży realizowanego w ramach programu DIALOG.
Sierpień 2017
Polsko–Węgiersko–Włosko–Hiszpańsko–Cypryjska wymiana młodzieży Say NO do addiction!
Grudzień 2017
Projekt Tarnów otrzymuje drugą w swojej historii nominację do nagrody EDUinspiracje.
Grudzień 2017
Rozpoczęcie projektu Level up – partnerstwa strategiczne w ramach programu Erasmus+
Styczeń 2018
Rozpoczęcie projektu Tarnowski Inkubator Wolontariatu we współpracy z Fundacją Impuls Rozwoju.
Kwiecień 2018
Organizacja Polsko-Litewsko-Łotewsko-Włoskiej wymiany młodzieży Common Europe built on faith w ramach programu Erasmus+.
Maj 2018
Współorganizacja konkursu poetyckiego Zainspirowani dobrem w ramach Tarnowskiego Inkubatora Wolontariatu.
Czerwiec 2018
Szkoła młodych liderów Młodzi polscy liderzy na Ukrainie. Projekt finansowany ze środków Fundacji PZU
Aktualnie
Dzisiaj Projekt Tarnów organizuje na bieżąco wymiany międzynarodowe oraz inne projekty o charakterze zarówno lokalnym jak i międzynarodowym. Uczestniczymy także w projektach innych organizacji i współpracujemy na rzecz rozwoju regionu. A wszystko to dzięki ludziom, którzy wkładają w naszą pracę 100% swojego serca!
Grzegorz Sokołowski
Prezes stowarzyszenia
Aktualnie prowadzi własną działalność gospodarczą, w przeszłości pracował w Urzędzie Miasta Tarnowa, gdzie zajmował się m.in. tworzeniem dokumentów strategicznych Tarnowa oraz współpracą z NGO realizującymi zadania polityki społecznej. Wieloletni przewodniczący Samorządu Studentów oraz członek senatu PWSZ w Tarnowie. Pomysłodawca i koordynator wielu przedsięwzięć edukacyjnych, sportowych i kulturalnych, w tym kilku edycji Juwenaliów Tarnowskich
Krzysztof Kuboń
Wiceprezes Stowarzyszenia
Pomimo młodego wieku aktywnie angażuje się w pracę zarówno w stowarzyszeniu, jak i na rzecz młodzieżowej samorządności. Na co dzień jest otwartym i zawsze uśmiechniętym niepoprawnym optymistą! Uwielbia wyzwania. Im trudniejsze, tym lepsze. Każdy projekt to dla niego niesamowita przygoda podczas której, może poznać dużo wspaniałych osób.
Anna Cholewiak
Doktorantka Uniwersytetu Pedagogicznego na kierunku językoznawstwo. Z zawodu logopeda, prowadzący swoją własną praktykę. Naukowo interesuje się tempem wypowiedzi dziecięcych, a zawodowo wczesną interwencją logopedyczną i zaburzeniami ze spektrum autyzmu. W wolnych chwilach trenuje boks. Jedna z założycielek stowarzyszenia w 2010 roku.
Katarzyna Kajmowicz
Absolwentka studiów prawniczych na Uniwersytecie Rzeszowskim. Działa w stowarzyszeniu Projekt Tarnów od 2011 roku. Uczestniczyła w licznych szkoleniach z zakresu działalności w III sektorze. Wielokrotnie koordynowała projekty stowarzyszenia. Lubi pracę z młodzieżą i kreatywne spędzanie wolnego czasu. Pasjonatka jazdy konnej i górskich wypraw.
Wioletta Leszczyńska
Studentka trzeciego roku Wzornictwa Przemysłowego w Instytucie Szuki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie na specjalności Komunikacji Wizualnej. W stowarzyszeniu zajmuje się obługą biura, logistyką oraz prowadzeniem mediów społecznościowych włączając w to przygotowanie grafik do tego celu. Angażuje się w rozwój i propagowanie kultury w Tarnowie organizując warsztaty plastyczne na wymianach międzynarodowych, czy biorąc udział w lokalnych przedsięwzięciach. W 2018 roku została Stypendytką Miasta Tarnowa za projekt Tarnów jak Ilustrowany, mający pokazać rolę miasta w ilustracjach dla dzieci udowadniając tym samym, że to w nich tkwi potencjał dla przyszłości Tarnowa.
Magdalena Aleksander
Z wykształcenia prawnik i ekonomista. Zpasji działaczka sektora organizacji pozarządowych oraz koordynatorka projektów międzynarodowych ikrajowych skierowanych do młodzieży istudentów. Na co dzień pracuje wkrakowskim magistracie, jednak Tarnów zajmuje szczególne miejsce wjej sercu. Pasjonatka turystyki górskiej i wymian międzynarodowych.
Przemysław Trojanowski
Działa w stowarzyszeniu od ponad trzech lat. Lubi atmosferę działania i dobrze czuje się zaangażowany w wiele aktywnych spraw. Codziennie pracując w branży handlowej ma nieustanny kontakt z ludźmi co przekłada się na jego sposób angażowania się w dyskuje, merytoryczne podejście i zdolności lingwistyczne. Hobbystycznie interesuje się wpływem filmu i animacji na przekazywanie treści. Z pasji montuje i kręci filmy, również te, które można znaleźć na naszym kanale YouTube!
Patrycja Kuklińska
W gimnazjum po raz pierwszy wzięła udział w wymianie międzynarodowej. Od razu spodobała jej się ta forma poznawania innych krajów i kultur. Kilka lat później trafiła do Projektu Tarnów i tu zaczęła się prawdziwa przygoda! Poza Projektową aktywnością działa również w kuchni. Z miłości do zdrowego trybu życia stworzyła instagramowy profil pattyinthekitchen, gdzie dzieli się przepisami.