Wymiana młodzieżowa „Don’t worry be happy”

Za nami kolejna wymiana młodzieży w ramach programu Erasmus+. Projekt o nazwie „Don’t worry be happy” odbywał się w terminie od 10 do 18 lipca 2023 w Wierzchosławicach. Tematami przewodnimi wymiany były: ekologia, sport, zdrowe odżywianie, zdrowie psychiczne oraz zero waste.

Projekt był realizowany przez uczestników, którzy przybyli z Chorwacji, Czech, Litwy, Hiszpanii. W ramach zajęć organizowane były zajęcia mające na celu podnoszenie kwalifikacji w zakresie wystąpień publicznych, pracy w grupach oraz świadomości obywatelskiej Unii Europejskiej. Młodzi ludzie mogli spotkać się również z informacjami dotyczącymi struktury projektów w ramach programu Erasmus+. W trakcie wymiany znalazło się miejsce na wspólną dobrą zabawę i wycieczkę do Doliny Kościeliskiej podczas której nasi goście mieli okazję zobaczyć piękno krajobrazu polskich gór. Dzięki wymianom finansowanym w ramach programu Erasmus+ takim jak ta osoby z różnych stron Europy mają okazję poznać kultury innych państw, a przy tym także dobrze się bawić, umacnia to tożsamość europejską.

Całość została podsumowana wręczeniem zaświadczeń potwierdzających udział w projekcie, respektowanych we wszystkich państwach członkowskich Unii Europejskiej oraz państwach działających w ramach programu Erasmus+.